- Frequency 5.150 - 5.850 GHz (FCC 5.150 - 5.250 and 5.725 - 5.850 GHz)
- High performance and stability
- IP-66 standards rated enclosure
- Improved noise immunity
- TDMA ensures reliable communication
- Powerful OS
- Dual firmware
- Built-in tools including Site Survey, Link Test, Antenna Alignment, Spectrum Analyzer, Ping & Trace help in configuration and debugging
- Recommended for 0~5km PTP/PTMP wireless connection(as a station in PTMP link)
Dahua Technology PFWB5-10ac. Antenna gain level (max): 20 dBi. Frequency band: 5.1 - 5.9 GHz. Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s, Networking standards: IEEE 802.11a, IEEE 802.11n. Connectivity technology: Wired & Wireless. Management protocols: SNMP, Syslog, Web UI, DWMP
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Transmission/Wireless-Devices/V-Radio-Wireless-Bridge/PFWB5-10ac |
|---|---|
| Category Code | BRE |
| Unit Box Height | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.205 |
| Unit Box Width | 0.2 |
| Antenna gain level (max) | 20 dBi |
| Frequency band | 5.1 - 5.9 GHz |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11n |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Management protocols | SNMP, Syslog, Web UI, DWMP |
| Product colour | White |
| Product type | Network bridge |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| DC input voltage | 12 - 24 V |
| Power consumption (max) | 10 W |
| Power source type | DC |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Certification | FCC, CE |
| Depth | 185 mm |
| Height | 81 mm |
| Weight | 400 g |
| Width | 185 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.003895 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.94 kg |

