Illuminated gaming mouse with programmable buttons.
At your own speed
However you game, the Felox goes with your flow. With adjustable speed between 200-6400 DPI, find the perfect speed to fit your gaming. Let’s go!
Life of the party
Earn extra cool points with this mouse’s multicolour LED – 3 varied settings give you plenty of options to make your gaming setup even snazzier. Howzat for style?
Software superstar
The Felox is way more than your average mouse – with programmable software, adapt the DPI speed, lighting effects, and macros to create your ultimate gaming mouse.
More buttons, more power
Two buttons good, six buttons better! Get so much more out of your mouse with the Felox’s six buttons, including two side buttons and a DPI select. Find what clicks for you!
Get wired up
Give yourself extra freedom with this mouse’s extra-long 1.5m cable – enjoy plenty of space for mouse movement no matter whether your PC is on your desk or the floor.
Colour me cool
Available in four epic colours – Booster Black, Winning White, Brilliant Blue and Powerful Pink – there’s a Felox to fit everyone. We think these colours even help you game better too (don’t hold us to that!).
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/25036-gxt-109-felox-gaming-mouse-black#product-specifications |
|---|---|
| Category Code | MOU |
| Unit Box Height | 0.145 |
| Unit Box Length | 0.185 |
| Unit Box Width | 0.05 |
| Acceleration (max) | 20 G |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Device interface | USB Type-A |
| Mouse tracking speed | 60 ips |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 6400 DPI |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Ergonomic design | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 1.5 m |
| Power source | Cable |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | No |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 42 mm |
| Height | 131 mm |
| Weight | 108 g |
| Width | 70 mm |
| AC adapter included | No |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 164 g |
| Package width | 50 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Model | GXT 109 FELOX |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 40 |
| Unit Calculated Volume | 0.001381 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.177 kg |















