Male A plug to male Micro-B plug USB 2.0 cable
Gold-plated contacts for reliable high-speed data transfer
Moulded connectors
| Vendor Homepage | http://www.gmb.nl/item.aspx?id=8229 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Unit Box Width | 0.095 |
| Length | 1 m |
| Connectors | Male A plug to male Micro-B plug USB 2.0 |
| Colour | White |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.0001512 cubm |
| Product Net Weight | 0.038 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.041 kg |


