4" – 2way coaxial, no grill
| Vendor Homepage | www.jbl.com |
|---|---|
| Category Code | CAA |
| Unit Box Height | 0.135 |
| Unit Box Length | 0.22 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| Product Type | Speaker |
| Car speaker type | 2-way/Coaxial |
| Speaker Output Power | 25W |
| Peak power handling | 125W |
| Speaker size | 4" (10cm) |
| Frequency response | 75 – 20000 Hz |
| Impedance | 4 ohm |
| Sensitivity | 88dB |
| Colour | Black |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.002444 cubm |
| Product Net Weight | 0.6 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.795 kg |
