MEMORY DIMM 16GB PC25600 DDR4/K2 F4-3200C16D-16GVKB G.SKILL
Pirkti
Kiekis: Liko 3
SKU:1250906
Feel the Rush of Ripjaws V
Blazing Fast Transfer Speed
Rigorously Tested for Compatibility and Reliability
Color It Up
42mm Module Height
Continuing the tradition of aftermarket CPU cooler compatibility, Ripjaws V is designed with a 42mm module height suitable for most oversized CPU heatsinks.
Up to 64GB Ultra High Capacity
Power Efficient
Designed with a low voltage of 1.2V~1.35V at DDR4 standard, this lowers the memory voltage requirement by 20% from DDR3 memory kits! Now your system can perform even faster without becoming an expensive appliance heater.
XMP 2.0 Support
Limited Lifetime Warranty
G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-16GVKB. Component for: PC/Server, Internal memory: 16 GB, Memory layout (modules x size): 2 x 8 GB, Internal memory type: DDR4, Memory clock speed: 3200 MHz, Memory form factor: 288-pin DIMM, CAS latency: 16, Product colour: Black
Specifikacijos
Vendor Homepagehttps://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-16gvkb
Category CodeMEM
Unit Box Height0.015
Unit Box Length0.22
Unit Box Width0.145
Buffered memory typeUnregistered (unbuffered)
CAS latency16
Component forPC/Server
Country of originTaiwan
ECCNo
Internal memory16 GB
Internal memory typeDDR4
Memory clock speed3200 MHz
Memory form factor288-pin DIMM
Memory layout (modules x size)2 x 8 GB
Memory voltage1.2/1.35 V
Product colourBlack
Height42 mm