AXIS TQ1808-VE Surveillance Cabinet
Extended cabinet for installation of critical system equipment
A surveillance cabinet with extended room for installation of critical system equipment. It’s designed with the integrator in mind to ensure that the product can be installed efficiently.
- Vandal resistant
- Versatile
- Extended depth
- Designed to fit various Axis accessories and system devices
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.axis.com/products/axis-tq1808-ve-surveillance-cabinet |
|---|---|
| Category Code | NCC |
| Unit Box Height | 0.275 |
| Unit Box Length | 0.41 |
| Unit Box Width | 0.32 |
| Model | 02359-001 |
| Included Accessories | Installation guide, Pre-mounted cable gaskets, Pre-mounted DIN rail, Cable clamps, Cable straps, Power cover, Device mounting bracket |
| Colour | White |
| Dimensions | 361 x 229 x 282 mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.03608 cubm |
| Product Net Weight | 4.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 5.2 kg |


