Cotton braided 8-pin cable with metal connectors, 1.8 m, gold color, blister
- Perfect for connecting or charging Apple iPhone
- Gold plated connectors for a reliable connection
- Stylish design with cotton braiding and premium quality metal connectors
| Vendor Homepage | gembird.com/item.aspx?id=10108 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.08 |
| USB/Lightning cable type | Lightning to USB |
| Product Type | Cable |
| Length | 1.8 m |
| Connectors | USB 2.0 to 8-pin male connector, gold-plated |
| Colour | Gold |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000272 cubm |
| Product Net Weight | 0.035 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.056 kg |


