10m USB 2.0 Active Cable
10m USB 2.0 Extension for direct device connection
| Vendor Homepage | www.lindy-international.com/10m-USB-2-0-Active-Cable-.htm?websale8=ld0101.ld021102&pi=42761&ci=50 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.03 |
| Unit Box Length | 0.245 |
| Unit Box Width | 0.225 |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 2.0 type B | 1 |
| USB/Lightning cable type | USB to USB |
| Product Type | Cable |
| Length | 10 m |
| Connectors | USB / USB-B |
| Colour | Black / Red |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001654 cubm |
| Product Net Weight | 0.26 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.42 kg |




