USB 2.0 printer cable, 1.5 m
- Reliable connection
- Perfect for connecting printers, scanners and other peripherals
- Gold plated contacts
| Vendor Homepage | gembird.com/item.aspx?id=12114 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Model | CCFB-USB2-AMBM-1.5M |
| USB/Lightning cable type | USB to USB-B |
| Product Type | Cable |
| Cable length | 1.5m |
| Connectors | USB type-A (male) / USB type-B (male) |
| Colour | Black |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0006375 cubm |
| Product Net Weight | 0.07 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.08 kg |






