Specifikacijos
| Description | <p>USB to serial port converter<br> Allows to connect serial RS232 devices to a USB port<br> Supports automatic handshake mode<br> Support remote wake-up and power management</p><p><ul><li>Connect your Serial devices to a USB PC</li></ul></p> |
|---|---|
| Summary | Gembird UAS-DB9M-02. Product colour: Black, Cable length: 1.5 m, Connector 1: USB Type-A. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 120 mm, Package depth: 25 mm. Width: 110 mm, Height: 25 mm, Weight: 154 g |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=8590 |
| Category Code | SRC |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.096 |
| Unit Box Width | 0.096 |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | USB Type-A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | DB-9 |
| Connector 2 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Package depth | 25 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 118 g |
| Package width | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Height | 25 mm |
| Weight | 154 g |
| Width | 110 mm |
| Model name | UAS-DB9M-02 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 100 |
| Unit Calculated Volume | 0.0003992 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.095 kg |




