- For TVs 32''–70''
- Max load: 60 kg
- VESA: 75x75, 100x100, 100x200, 200x100, 200x200, 200x300, 200x400, 300x100, 300x200, 300x300, 300x400, 400x200, 400x300, 400x400 mm
- Tilt: 0° ~ +12°
- Wall distance: 35–145 mm
- Bubble level
- Click’n’Pull system
- Soft spacers
- Material: cold-rolled steel
ONKRON TM5-W. Maximum weight capacity: 60 kg, Minimum screen size: 81.3 cm (32"), Maximum screen size: 177.8 cm (70"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 400 x 400 mm. Tilt angle range: 0 - 12°, Distance to the wall (min): 3.5 cm, Distance to the wall (max): 14.5 cm. Product colour: White
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/onkron-tv-wall-mount-for-32-inch-to-65-inch-tvs-tilt-for-flat-curved-tvs-monitors-plasma-lcd-ultra-thin-up-to-68-kg-max-vesa-wall-mount-tv-400x400-mm-white-tm5-w?_pos=1&_sid=a5e495127&_ss=r |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| CnCode | 83021000 |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.5 |
| Unit Box Width | 0.11 |
| Maximum screen size | 70 " |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 60 kg |
| Minimum screen size | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/75 x 75 mm |
| Distance to the wall (max) | 145 mm |
| Distance to the wall (min) | 35 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 0 - 12 ° |
| Housing material | Steel |
| Product colour | White |
| Package depth | 113 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 2300 g |
| Package width | 505 mm |
| Model | TM5 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.003402 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.33 kg |









