- For TVs 35"-65"
- Max load: 68 kg
- VESA: 75x75, 100x100, 100x200, 200x100, 200x200, 200x300, 200x400, 300x100, 300x200, 300x300, 300x400, 400x200, 400x300, 400x400 mm
- Distance from wall: 29 mm
- Bubble level included
- “Click & Go” locking system
- Material: Cold-rolled steel
ONKRON FM5-B. Maximum weight capacity: 68 kg, Minimum screen size: 88.9 cm (35"), Maximum screen size: 165.1 cm (65"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 400 x 400 mm. Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/fixed-tv-wall-mount-for-35-to-65-inch-tvs-screens-up-to-123-lbs-onkron-fm5-black?_pos=1&_psq=FM5-B&_ss=e&_v=1.0 |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.5 |
| Unit Box Width | 0.11 |
| Maximum screen size | 65 " |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 68 kg |
| Minimum screen size | 35 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/75 x 75 mm |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Depth (max) | 29 mm |
| Height | 430 mm |
| Width | 486 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 1600 g |
| Package width | 505 mm |
| Model | FM6 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.002815 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.66 kg |








