ONKRON Tilting and swiveling TV bracket for 40"-75" max 46 kg, white. Maximum weight capacity: 45.5 kg, Minimum screen size: 101.6 cm (40"), Maximum screen size: 190.5 cm (75"), Minimum VESA mount: 200 x 100 mm, Maximum VESA mount: 600 x 400 mm. Tilt angle range: -5 - 8°, Swivel angle range: -70 - 70°, Angle of rotation: 8°, Distance to the wall (min): 5.4 cm, Distance to the wall (max): 50 cm. Product colour: White
Specifikacijos
| Quantity | 5 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/onkron-tv-wall-mount-swivel-tilt-for-40-75-inch-flat-curved-led-tvs-vesa-wall-mount-min-100x100-600x400-max-supports-screens-up-to-45-5-kg-white-m6l-w?_pos=1&_psq=M6L-W&_ss=e&_v=1.0 |
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.075 |
| Unit Box Length | 0.585 |
| Unit Box Width | 0.44 |
| Maximum screen size | 75 " |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 45.5 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 45.5 kg |
| Minimum screen size | 40 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 100 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/500 x 400/600 x 200/600 x 300/600 x 400 mm |
| Angle of rotation | 8 ° |
| Cable management | Yes |
| Distance to the wall (max) | 500 mm |
| Distance to the wall (min) | 54 mm |
| Easy to adjust | Yes |
| Rotating | Yes |
| Swivel angle | 140 ° |
| Swivel angle range | -70 - 70 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle | 13 ° |
| Tilt angle range | -5 - 8 ° |
| Type | Full motion |
| Housing material | Plastic/SPCC |
| Product colour | White |
| Easy to install | Yes |
| Manual | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Package depth | 440 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 7600 g |
| Package width | 585 mm |
| Model | M6L |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0193 cubm |
| Unit Calculated Weight | 7.69 kg |








