Philips 3000 series HR2041/00. Type: Tabletop blender, Product colour: White, Cord length: 0.85 m. Bowl capacity: 1.9 L, Rotational speed (max): 19000 RPM, Speed control type: Step. Blending bowl material: Plastic, Housing material: Metal, Blade material: Stainless steel. Power: 450 W, Power source: AC, AC input voltage: 230 V. Width: 166 mm, Depth: 192 mm, Height: 377 mm
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.philips.co.uk |
|---|---|
| Category Code | BLE |
| Unit Box Height | 0.35 |
| Unit Box Length | 0.255 |
| Unit Box Width | 0.22 |
| Automatic blade stop | No |
| Brand specific technologies | SpeedTouch,ProBlend |
| Child lock | No |
| Cord length | 0.85 m |
| Cord storage | Yes |
| Detachable blade unit | No |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Liquid level indicator | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | White |
| Type | Tabletop blender |
| Ability to blend hot ingredients | No |
| Adjustable thermostat | No |
| Bowl capacity | 1.9 L |
| Ice crushing | Yes |
| Noise level | 86 dB |
| Number of speeds | 4 |
| Pulse function | Yes |
| Rotational speed (max) | 19000 RPM |
| Speed control type | Step |
| Blade material | Stainless steel |
| Blending bowl material | Plastic |
| Housing material | Metal |
| Material jar(s) | SAN |
| Total amount of recyclable materials | 75 % |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power | 450 W |
| Power source | AC |
| Depth | 192 mm |
| Height | 377 mm |
| Weight | 1470 g |
| Width | 166 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 346 mm |
| Package weight | 2130 g |
| Package width | 253 mm |
| Recipe book | No |
| Country of origin | Indonesia |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dangerous goods | No |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01963 cubm |
| Product Net Weight | 1.85 kg |
| Unit Calculated Weight | 2.1 kg |















