Philips 5000 series HC5610/15. Product colour: Black, White, Minimum hair length: 0.5 mm, Maximum hair length: 2.8 cm. Power source: AC/Battery, Operating time: 75 min, Battery type: Built-in battery. Various length settings: 0.5 mm
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.philips.com |
|---|---|
| Category Code | HCL |
| Unit Box Height | 0.14 |
| Unit Box Length | 0.23 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Blade material | Stainless steel |
| Cutter width | 41 mm |
| Maintenance-free blades | Yes |
| Maximum hair length | 28 mm |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Number of length steps | 28 |
| Product colour | Black/White |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Cordless | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Washable | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery type | Built-in battery |
| Charging time | 8 h |
| Number of batteries supported | 1 |
| Operating time | 75 min |
| Power source | AC/Battery |
| Rechargeable | Yes |
| Oil-free maintenance | Yes |
| Various length settings | 0.5 mm |
| Cleaning brush | Yes |
| Combs quantity | 3 |
| Rechargeable battery | Yes |
| Model | HC5610/15 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.002655 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.5 kg |







