Philips 2000 series DST2020/90. Type: Steam iron, Soleplate type: Ceramic soleplate, Cord length: 1.9 m. Iron power: 2000 W. Weight: 950 g. Package width: 300 mm, Package depth: 150 mm, Package height: 130 mm. Warranty period: 2 year(s)
Specifikacijos
| Category Code | IRO |
|---|---|
| Unit Box Height | 0.143 |
| Unit Box Length | 0.29 |
| Unit Box Width | 0.125 |
| Iron power | 2000 W |
| Anti-drip function | Yes |
| Calc-clean function | Yes |
| Continuous steam | Yes |
| Continuous steam performance | 25 g/min |
| Control type | Rotary |
| Cord length | 1.9 m |
| Descaling & cleaning | Yes |
| Filling opening size | Large |
| Heating time | 30 s |
| Iron weight | 950 g |
| Product colour | Aqua colour |
| Soleplate type | Ceramic soleplate |
| Spray function | Yes |
| Steam boost function | Yes |
| Steam boost performance | 110 g/min |
| Type | Steam iron |
| Variable steam | Yes |
| Vertical steam function | Yes |
| Warm-up time | 30 s |
| Water tank capacity | 0.25 L |
| Weight | 950 g |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1200 kg |
| Package width | 300 mm |
| Dangerous goods | No |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 6 |
| Unit Calculated Volume | 0.0062 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.18 kg |











