Browser supported
Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0
Windows operating systems supported
Windows 10/Windows 2000/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 98SE/Windows NT/Windows Vista/Windows XP
Networking standards
IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n
Wi-Fi standards
802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)
- Keep your whole home connected with strong Wi-Fi expansion at combined speed of up to 1.2Gbps
- Integrated power socket makes sure that no power outlet is waste
- Intelligent signal light helps to find the best location for optimal Wi-Fi coverage by showing the signal strength
- Works with any Wi-Fi router or wireless access point
- Unique design complements the aesthetic of daily life
TP-Link RE365. Type: Network repeater, Maximum transfer distance: 3048 m, Data transfer rate: 867 Mbit/s. Antenna type: Internal, Transmitting power (CE): 6.5 - 18 dBm, Transmitting power (FCC): 8 - 19 dBm. Cabling technology: 10/100Base-T(X), Networking standards: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Product colour: White. AC input voltage: 100 - 240 V, AC input frequency: 50/60 Hz, Power consumption (typical): 8 W
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.tp-link.com/en/home-networking/range-extender/re365/ |
|---|---|
| Category Code | WRE |
| Unit Box Height | 0.171 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 Mbit/s |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum transfer distance | 3048 m |
| Type | Network repeater |
| WPS push button | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 2 |
| Transmitting power (CE) | 6.5 - 18 dBm |
| Transmitting power (FCC) | 8 - 19 dBm |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Security algorithms | 128-bit WEP/64-bit WEP/WPA/WPA2-PSK |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi data rate (max) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| LED indicators | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | White |
| Reset button | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 8 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Depth | 77 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 70 mm |
| Quick start guide | Yes |
| Package depth | 104 mm |
| Package height | 99 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 380 g |
| Package width | 171 mm |
| Compliance certificates | CE/RoHS |
| Model | RE365 |
| Model name | RE365 |
| Units per Shipping Box | 24 |
| Unit Calculated Volume | 0.002141 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.321 kg |














