- Expand Wi-Fi Network for Ultimate Performance
- Expanded 450Mbps on 2.4GHz + 1300Mbps on 5GHz totals 1750Mbps Wi-Fi speeds
- Three adjustable external antennas provide optimal Wi-Fi coverage and reliable connections
- Gigabit Ethernet port acts as a wireless adapter to connect a wired device to your network at gigabit speed
- Intelligent signal light helps to find the best location for optimal Wi-Fi coverage by showing the signal strength
- Works with any Wi-Fi router or wireless access point
Specifikacijos
| Vendor Homepage | http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-10_RE450.html |
|---|---|
| Category Code | WRE |
| Unit Box Height | 0.125 |
| Unit Box Length | 0.205 |
| Unit Box Width | 0.085 |
| IEEE 802.11ac | Yes |
| IEEE 802.11b | Yes |
| IEEE 802.11g | Yes |
| IEEE 802.11n | Yes |
| 64, 128-bit WEP | Yes |
| WPA - Wi-Fi Protected Access | Yes |
| WPA2 - Wi-Fi Protected Access | Yes |
| Network Device Type | Range Extender |
| Data transmission speed | 1750 Mbps |
| Number of antennas | 3 |
| Wireless Frequency Range | 2.4GHz & 5GHz |
| Included Accessories | RJ-45 Ethernet Cable, Quick Installation Guide |
| Dimensions | 163 x 76.4 x 66.5mm |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.002688 cubm |
| Product Net Weight | 0.2 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.41 kg |
