Ultra-lightweight Wireless Gaming Mouse GXT 929W Helox
Ultra- Lightweight wireless gaming mouse with multicolour LED lighting, for swift and easy movement
Play without delay
With ultra-low latency, the Helox Wireless gives you a wireless connection like never before. Ensuring every move is registered as soon as you make it, you’ll have lightning fast response times right at your fingertips.
Let’s get lightweight
Move your mouse at the speed of lightweight with the Helox Wireless. Weighing only 75g, this ultra-lightweight mouse has a barely-there feel for your quickest movements yet.
More hours for your power
Game for as long as you want with this mouse. Offering up to 80 hours of playtime on a single charge, you can play away without needing to worry about running out of battery.
Ready, set, rainbow
Show off your colours with this mouse’s epic breathing RGB rainbow lighting. Shining through the Helox Wireless’s unique honeycomb design, this is sure to add even more cool to your setup.
Super sensitivity
Enjoy the ultimate precision and accuracy with this mouse’s adjustable sensor. Pick your perfect sensitivity (up to 6400 DPI) and find the right flow for you.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/25390-gxt-929w-helox-ultra-lightweight-wireless-gaming-mouse |
|---|---|
| Category Code | MOU |
| Unit Box Height | 0.18 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.045 |
| Button functions | Back/DPI switch/Forward |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Connectivity technology | Wireless |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 4800 DPI |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Wheel |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 1 m |
| On/off switch | Yes |
| Battery life (max) | 80 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 5 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 2 W |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11 |
| Depth | 125 mm |
| Height | 38 mm |
| Weight | 73 g |
| Width | 64 mm |
| AC adapter included | No |
| Package type | Hanging box |
| Package weight | 75 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Receiver type | Micro receiver |
| User guide | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Packaging content | Wireless gaming mouse 1m USB-A to USB-C charge cable USB micro receiver User guide |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Model | 25307 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.00142 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.175 kg |

















