- For TVs 43''–85''
- Max load: 68.2 kg
- VESA: 75x75, 100x100, 100x200, 200x100, 200x200, 200x300, 200x400, 300x100, 300x200, 300x300, 300x400, 400x200, 400x300, 400x400, 500x200, 500x400, 600x200, 600x300, 600x400 mm
- Tilt: 0° ~ -12°
- Wall distance: 35–145 mm
- Built-in bubble level
- Click’n’Pull system
- Material: cold-rolled steel
ONKRON TM6-B. Maximum weight capacity: 68.2 kg, Maximum screen size: 109.2 cm (43"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 600 x 400 mm. Tilt angle range: 0 - 12°, Distance to the wall (min): 3.5 cm, Distance to the wall (max): 14.5 cm. Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/onkron-tv-wall-mount-for-43-85-inch-tvs-tilt-for-flat-curved-tvs-monitors-plasma-lcd-ultra-thin-up-to-68-2-kg-max-vesa-wall-mount-tv-600x400-mm-black-tm6-b?_pos=1&_sid=f25fd3747&_ss=r |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.7 |
| Unit Box Width | 0.11 |
| Maximum screen size | 43 " |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 68.2 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 68.2 kg |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/500 x 200/500 x 400/600 x 200/600 x 300/600 x 400/75 x 75 mm |
| Distance to the wall (max) | 145 mm |
| Distance to the wall (min) | 35 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 0 - 12 ° |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 2700 g |
| Package width | 705 mm |
| Model | TM6 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.004572 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.53 kg |








