The Neomounts WL30-350BL12 is a fixed wall mount for flat screens up to 55" with a maximum weight capacity of 30 kg.
The WL30-350BL12 has a depth of 3,9 cm and is suitable for screens that meet VESA hole pattern 50x50 to 200x200 mm. It is possible to lock the individual brackets of the mount using a padlock (not included).
A practical bolt bag is included in the packaging, for quick and easy installation.
Neomounts WL30-350BL12 TV mount wall 24-55" - fixed - lockable. Maximum weight capacity: 30 kg, Minimum screen size: 61 cm (24"), Maximum screen size: 139.7 cm (55"), Minimum VESA mount: 50 x 50 mm, Maximum VESA mount: 200 x 200 mm. Distance to the wall (max): 3.9 cm. Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.neomounts.com/default.asp?pageid=44&artdetail=WL30-350BL12 |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| CnCode | 83021000 |
| Unit Box Height | 0.065 |
| Unit Box Length | 0.35 |
| Unit Box Width | 0.05 |
| Maximum screen size | 55 " |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 30 kg |
| Minimum screen size | 24 " |
| Minimum VESA mount | 50 x 50 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 150/100 x 200/100 x 75/120 x 120/150 x 200/200 x 100/200 x 150/200 x 200/50 x 50/75 x 100/75 x 200/75 x 75 mm |
| Cable management | No |
| Distance to the wall (max) | 39 mm |
| Accepts padlock | Yes |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Lockable | Padlock not included |
| Package net weight | 900 g |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Depth | 39 mm |
| Depth (max) | 39 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 550 g |
| Width | 250 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 345 mm |
| Package weight | 900 g |
| Package width | 63 mm |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Master (outer) case gross weight | 13100 g |
| Master (outer) case height | 365 mm |
| Master (outer) case length | 210 mm |
| Master (outer) case net weight | 8300 g |
| Master (outer) case width | 267 mm |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 720 pc(s) |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001138 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.832 kg |















