Vention USB 2.0 Type-C Male to Type-C Male 3A Cable Aluminum Alloy Type
- 3A Current Output
- 480Mbps Data Transfer
- Nylon Braided Cable
- Aluminum Alloy Shell
| Vendor Homepage | ventiontech.com/products/usb-2-0-type-c-male-to-type-c-male-3a-cable?variant=45968728129702 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.135 |
| Unit Box Width | 0.101 |
| USB-C | 2 |
| Model | TRDBF |
| USB/Lightning cable type | USB-C to USB-C |
| Product Type | Cable |
| Length | 1 m |
| Connectors | USB2 Type-C® Male, Type-C®Male 3A |
| Colour | White |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 100 |
| Unit Calculated Volume | 0.0003864 cubm |
| Product Net Weight | 0.063 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.0586 kg |


