Vention CBHBD. Cable length: 0.5 m. Connector 1: USB A, Connector 2: USB A, USB version: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Maximum data transfer rate: 5 Gbit/s, Connector contacts plating: Nickel, Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/usb-3-0-extension-cable?_pos=1&_sid=0adb6728b&_ss=r&variant=42923476025510 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.22 |
| Unit Box Length | 0.01 |
| Unit Box Width | 0.14 |
| Cable diameter | 5.4 mm |
| Cable length | 0.5 m |
| AWG wire size | 22/28 |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Tinned copper |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | CBHBD |
| Model name | CBHBD |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000308 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.04 kg |














