Xilence Performance C XC229. Type: Cooler, Fan diameter: 12 cm, Rotational speed (min): 500 RPM, Rotational speed (max): 1800 RPM, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Product colour: White
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.xilence.net/en/cpu-coolers/187 |
|---|---|
| Category Code | COC |
| Unit Box Height | 0.16 |
| Unit Box Length | 0.13 |
| Unit Box Width | 0.11 |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Compatible processor series | 3rd Generation AMD Ryzen™ 9/AMD Athlon/AMD Ryzen™ 3/AMD Ryzen™ 5/AMD Ryzen™ 7/Intel® Core™ i3/Intel® Core™ i5/Intel® Core™ i7/Intel® Core™ i9 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Maximum airflow | 61.5 cfm |
| Noise level (high speed) | 25.6 dB |
| Noise level (low speed) | 14.2 dB |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Rotational speed (max) | 1800 RPM |
| Rotational speed (min) | 500 RPM |
| Suitable location | Processor |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3)/LGA 1151 (Socket H4)/LGA 1155 (Socket H2)/LGA 1156 (Socket H)/LGA 1200 (Socket H5)/LGA 1700/LGA 1851/LGA 1954/Socket AM4/Socket AM5 |
| Type | Cooler |
| Base plate material | Aluminium |
| Fan connector | 4-pin |
| Fins material | Aluminium |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of fins | 40 |
| Number of heat pipes | 3 |
| Product colour | White |
| Rated voltage | 12 V |
| Thermal Design Power (TDP) | 150 W |
| Cable length | 0.36 m |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 156 mm |
| Package width | 124 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Model name | Performance C M403PRO.W.ARGB XC229 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 16 |
| Unit Calculated Volume | 0.00281 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.656 kg |















