Fully integrated within Axis end-to-end solutions and supported by our partner solutions, this smart, edge-based door controller is optimized for both small and large installations. It includes everything you need to control two doors.
- Advanced control for two doors
- Versatile installation with plenum rating
- Intelligence on the edge
- Built-in cybersecurity features
- Integrated with Axis and 3rd party solutions
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.axis.com/products/axis-a1610 |
|---|---|
| Category Code | CRL |
| Unit Box Height | 0.06 |
| Unit Box Length | 0.3 |
| Unit Box Width | 0.3 |
| Model | A1610 |
| Operating temperature range | -40 °C to 55 °C |
| Colour | White |
| Included Accessories | Installation guide, mating connectors (mounted), grounding kit, cable ties |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0054 cubm |
| Product Net Weight | 1.2 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.4 kg |

