High Speed HDMI cable with Ethernet
Supports 4K UHD resolutions at 60 Hz
| Summary | Gembird CC-HDMI4-1M. Cable length: 1 m, Connector 1: HDMI Type A (Standard), Connector 2: HDMI Type A (Standard), Product colour: Black |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=7501 |
| Category Code | VCB |
| Unit Box Height | 0.021 |
| Unit Box Length | 0.135 |
| Unit Box Width | 0.056 |
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight | 80 g |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 62 g |
| Package width | 130 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 200 |
| Unit Calculated Volume | 0.0002435 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.063 kg |







