IEC Extension Cable, Orange, 1m
Can be used as a power extension cable or a computer / monitor / UPS power connection lead
IEC C14 to IEC C13
Fully moulded connectors
VDE approved
Length: 1m
10 year warranty
| Vendor Homepage | www.lindy-international.com/IEC-Extension-Cable-Orange-1m.htm?websale8=ld0101.ld021102&pi=30474&ci=80 |
|---|---|
| Category Code | PCB |
| Unit Box Height | 0.03 |
| Unit Box Length | 0.19 |
| Unit Box Width | 0.17 |
| Product Type | Cable |
| Length | 1 m |
| Connectors | IEC C14/IEC C13 |
| Colour | Orange |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000969 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.12 kg |

