JBL Stage Marine Speakers are ready to take on your next outdoor adventure. These fully marinized speakers not only deliver JBL sound, but they bring the sound to life. Engineered to withstand sun, salt, sea spray and wash downs, they feature sealed motor structure, UV resistant one-piece cast-polymer baskets and rubber surrounds. The polypropyelene cone and balanced dome tweeter provide great bass, smooth highs and lots of output to ensure every note can be heard loud and clear.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.jbl.com/JBLMARSPKST6WHTAM.html?cgid=undefined |
|---|---|
| Category Code | CAA |
| Unit Box Height | 0.24 |
| Unit Box Length | 0.45 |
| Unit Box Width | 0.125 |
| Model | Stage Marine 6 |
| Product Type | Speaker |
| Speaker Output Power | 60W |
| Peak power handling | 180W |
| Speaker size | 6.5" (16.5cm) |
| Frequency response | 60Hz - 20kHz |
| Impedance | 4 ohm |
| Sensitivity | 90dB |
| Marine | Yes |
| Colour | White |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0135 cubm |
| Product Net Weight | 2.35 kg |
| Unit Calculated Weight | 2.4 kg |


