Specifikacijos
| Summary | ARCTIC P14 Pro 140 mm PWM Fan. Type: Fan, Fan diameter: 14 cm, Rotational speed (min): 400 RPM, Rotational speed (max): 2500 RPM, Airflow: 186 m³/h, Maximum air pressure: 5.2 mmH2O, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Product colour: Black |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://www.arctic.de/en/P14-Pro/ACFAN00313A |
| Category Code | COS |
| CnCode | 84145925 |
| Unit Box Height | 0.147 |
| Unit Box Length | 0.15 |
| Unit Box Width | 0.035 |
| Airflow | 186 m³/h |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Fan diameter | 140 mm |
| Maximum air pressure | 5.2 mmH2O |
| Maximum airflow | 110 cfm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Rotational speed (max) | 2500 RPM |
| Rotational speed (min) | 400 RPM |
| Suitable location | Computer case |
| Type | Fan |
| Fan connector | 4-pin |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Black |
| Rated current | 0.35 A |
| Rated voltage | 12 V |
| Starting voltage | 5 V |
| Cable length | 0.4 m |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 140 x 27 mm |
| Fan weight | 240 g |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 32 mm |
| Package weight | 290 g |
| Package width | 145 mm |
| Number of screws | 4 |
| Screws included | Yes |
| Model | ACFAN00313A |
| Model name | P14 Pro |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 48 |
| Unit Calculated Volume | 0.0008341 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.298 kg |






