CAC-2580 USB-C® AOC Cable 8K60Hz 10Gbps 60W 15m / 49.21ft
The Club 3D CAC-2580 is the first full-featured USB-C® cable on the market that is 15 metres long. It supports video, data and power. It gives you freedom to connect devices across rooms or workspaces without losing performance. This is all possible thanks to the use of fiber optics.
• EXCEPTIONAL LENGTH: First 15 meters USB-C® cable on the market with high specifications.
• FULL-FEATURE USB-C®: One cable to cover all needs: video, data and power.
• OPTICAL TECHNOLOGY: Utilizes hybrid fiber optics and copper wiring for reliable long-distance signal transmission without degradation.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.club-3d.com/shop/cac-2580-1825#attr=1955,1956,2447,2856,2494,1957,2446,1960,1961,2692,1958,1959 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| CnCode | 85444290 |
| Unit Box Height | 0.06 |
| Unit Box Length | 0.215 |
| Unit Box Width | 0.175 |
| Model | CAC-2580 |
| USB/Lightning cable type | USB-C to USB-C |
| Product Type | Cable |
| Cable length | 15m |
| Length | 15 m |
| Connectors | USB-C / USB-C |
| Data transmission speed | 10 Gbps |
| Colour | Black |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.002257 cubm |
| Product Net Weight | 0.795 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.84 kg |












