Accessories included
Descalers, 2x AquaClean, Coffee oil remover, Service Kit (including lubricating grease, O-ring gaskets and a cleaning brush)
Brew better-tasting coffee
Prolongs machine lifetime
The maintenance kit allows you to take perfect care of your coffee machine, keeping it clean and running smoothly. Please use only Philips maintenance kit to ensure the maximum lifetime and safety of your Philips and Saeco appliances.
- AquaClean filter
- Lubricating grease
- Cleaner water for your machine
- Easy maintenance
- Philips Original
- Protects espresso machines
- Maintain the coffee taste
Based on 8 filter replacements as indicated by the machine. Actual number of cups depends on selected coffee varieties, rinsing and cleaning patterns.
Philips CA6707/10 Maintenance kit. Product type: Descaler, Brand compatibility: Saeco, Compatibility: Each accessory has different specifics. Quantity per pack: 2 pc(s), Recyclable packaging material: 70%, Accessories included: Descalers, 2x AquaClean, Coffee oil remover, Service Kit (including lubricating grease, O-ring.... Package width: 128 mm, Package depth: 128 mm, Package height: 165 mm. Country of origin: Romania
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.versuni.com/products/ |
|---|---|
| Category Code | CFA |
| Unit Box Height | 0.166 |
| Unit Box Length | 0.13 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| Brand compatibility | Saeco |
| Compatibility | Each accessory has different specifics |
| Product type | Descaler |
| Packaging recyclability rate | 70 % |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package width | 128 mm |
| Country of origin | Romania |
| Dangerous goods | No |
| Not classified as hazardous under GHS | Yes |
| Model | CA6707/10 |
| Units per Shipping Box | 2 |
| Unit Calculated Volume | 0.004256 cubm |
| Product Net Weight | 0.3 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.62 kg |










