Enjoy smooth legs for weeks with Philips Satinelle. Gently removes hairs as short as 0.5 mm from the root. Epilation made easy with ergonomic handle and washable head for optimal hygiene
- Travel pouch
- Shaving head and comb
- Massage cap
- 2 Speed settings
- Ergonomic grip
- Opti-light
- Washable epilation head
- Efficient epilation system
Philips Satinelle Essential BRE275/00 Corded compact epilator. Product colour: Purple. Power source: AC, AC input voltage: 15 V, AC adapter output voltage: 15 V
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.philips.com.eg/c-p/BRE275_00/satinelle-essential-corded-compact-epilator/overview |
|---|---|
| Category Code | EPI |
| Unit Box Height | 0.115 |
| Unit Box Length | 0.145 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| Backlight | Yes |
| Cooling | No |
| Cordless | No |
| Ergonomic grip | Yes |
| Floating head | No |
| Massage function | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Product colour | Purple |
| Shaver | Yes |
| Suitable for short hair | Yes |
| Trimmer | No |
| Washable | Yes |
| Washable head | Yes |
| Wet & Dry | No |
| AC adapter output voltage | 15 V |
| AC input voltage | 15 V |
| Power source | AC |
| Cleaning brush | Yes |
| Pouch | Yes |
| Model name | Satinelle Essential BRE275/00 Corded compact epilator |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001001 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.271 kg |




