Get an easy haircut, quick and easily. DualCut technology with self-sharpening blades clips twice as fast*. Trim-n-Flow technology features a comb designed to prevent clogging - so you can finish your style in one go.
- Washable blades
- Constant corded power
- Comfortable grip
- Trim-and-Flow Technology
- DualCut Technology
- 13 Length Settings with the Effortless Slide Button
- Built to last
- DuraPower
- Self-sharpening stainless steel blades
- Zero maintenance
Philips HAIRCLIPPER Series 3000 HC3505/15 Hair clipper. Product colour: Black, Green, Minimum hair length: 0.5 mm, Maximum hair length: 2.3 cm. Power source: AC, AC input voltage: 100 - 240 V. Cord length: 1.8 m
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.philips.co.nz/c-p/HC3505_15/hairclipper-series-3000-hair-clipper |
|---|---|
| Category Code | HCL |
| CnCode | 85102000 |
| Unit Box Height | 0.07 |
| Unit Box Length | 0.225 |
| Unit Box Width | 0.14 |
| Blade material | Stainless steel |
| Cutter width | 41 mm |
| Maintenance-free blades | Yes |
| Maximum hair length | 23 mm |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Number of length steps | 13 |
| Product colour | Black/Green |
| Removable blade | Yes |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Ergonomic grip | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power source | AC |
| Rechargeable | No |
| Maintenance-free | No |
| Oil-free maintenance | Yes |
| Cord length | 1.8 m |
| Cleaning brush | Yes |
| Hair comb | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.002655 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.375 kg |









