Fast and precise trim for easy styling
Self-sharpening blades
This trimmer with the innovative Lift & Trim system lifts and captures more lowlying hairs for efficient, even trimming results. This way you will easily achieve the 3-day stubble, short beard or long beard look you want.
- Easy to clean
- Ergonomic design
- 60-min cordless use
- Battery indicators
- Precision Dial - 20 settings
- Skin-friendly blades
- Lift & Trim system
- Built to last
- Self-sharpening blades
Philips BEARDTRIMMER Series 3000 BT3234/15 Beard trimmer. Minimum hair length: 0.5 mm, Maximum hair length: 1 cm, Cutter width: 3.2 cm. Product colour: Black, Blade material: Stainless steel. Power source: Battery, Operating time: 60 min, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Number of precision combs: 1 pc(s)
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.philips.com |
|---|---|
| Category Code | BET |
| Unit Box Height | 0.23 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Cutter width | 32 mm |
| Maximum hair length | 10 mm |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Number of length steps | 20 |
| Step precise | 0.5 mm |
| Wet & Dry | No |
| Blade material | Stainless steel |
| Cordless | Yes |
| Easy to grip | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Product colour | Black |
| Battery charge indicator | Yes |
| Battery level indicator | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 5 V |
| Charging time | 1 h |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging time | 5 min |
| Operating time | 60 min |
| Power source | Battery |
| Rechargeable | Yes |
| USB charging | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Number of precision combs | 1 pc(s) |
| Model | BT3234/15 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.002254 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.31 kg |

