Gaming mouse with 7200 DPI resolution and full RGB LED lighting
- Optical sensor with a adjustable resolution (200-7200DPI)
- Full RGB LED lighting with adjustable colours and effects
- 6 Responsive buttons, including 2 thumb buttons
- Textured sides for optimal grip
- Advanced software for programming buttons, light effects, profiles and macro’s
- Smooth, low-friction gliding pads
- Braided cable (2,1 m)
Trust GXT 922W YBAR. Form factor: Right-hand. Movement detection technology: Optical, Device interface: USB Type-A, Movement resolution: 7200 DPI, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 6, Scroll type: Wheel, Acceleration (max): 20 G. Illumination colour: Multi. Power source: Cable. Product colour: Black, White
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/24485-gxt-922w-ybar-gaming-mouse-white |
|---|---|
| Category Code | MOU |
| Unit Box Height | 0.14 |
| Unit Box Length | 0.185 |
| Unit Box Width | 0.05 |
| Acceleration (max) | 20 G |
| Built-in memory | Yes |
| Button functions | Back/DPI switch/Forward |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Device interface | USB Type-A |
| Mouse tracking speed | 60 ips |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 7200 DPI |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Purpose | Gaming |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Ergonomic design | No |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black,White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 2.1 m |
| Power source | Cable |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 41 mm |
| Height | 124 mm |
| Weight | 145 g |
| Width | 69 mm |
| Package depth | 45 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 195 g |
| Package width | 140 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 40 |
| Unit Calculated Volume | 0.001372 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.21 kg |












