Eco-friendly slim laptop bag made of recycled PET materials; for laptops up to 16 inches
- Convenient carry bag with a large compartment for laptops up to 16 inches (26x37cm)
- Sustainable fabric made from 11 recycled PET bottles
- Padded main compartment, with ultrasoft microfiber lining, safely holds your laptop
- Top-loader design with easy access to your laptop and documents
- Front pocket with zipper for small accessories such as phone, charger and tablet
- Can be carried by handle or the removable, adjustable shoulder strap
Trust Bologna. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 40.6 cm (16"), Number of compartments: 2, Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 430 g. Surface coloration: Monochromatic
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.trust.com/en/product/24450-bologna-slim-laptop-bag-16-inch-eco-green |
|---|---|
| Category Code | NBC |
| Unit Box Height | 0.03 |
| Unit Box Length | 0.42 |
| Unit Box Width | 0.3 |
| Brand compatibility | Universal |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Closure type | Zipper |
| Front pocket | Yes |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Maximum screen size | 16 " |
| Number of compartments | 2 |
| Product main colour | Green |
| Protection features | Shock resistant |
| Recycled materials used for making | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Depth | 20 mm |
| Height | 410 mm |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 375 x 4 x 260 mm |
| Recommended weight | 2.5 kg |
| Weight | 430 g |
| Width | 290 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 15 |
| Unit Calculated Volume | 0.003853 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.393 kg |













