The DT66 is Urovo’s new rugged enterprise mobile computer with a class leading 6.5in screen, Wi-Fi 6E and 5G, as well as a hot swappable 5,000mAh battery. DT66 runs on Android 13 and is fully GMS- and AER-certified.
Qualcomm Octa-Core 2.4 GHz
Android 13
6.5 Inch Display, RAM: 8GB ROM: 128GB
Battery: 5000mAh, Support Hot Swap, Support smart battery
Camera: Front 5MP, Rear 13MP
Wi-Fi: Wi-Fi 6E, 2.4GHz/5GHz ;BT: BT5.2; 5G/4G/3G/2G;NFC
Honeywell HS7,
Standard Accessories: Power Adapter*1,
USBCable*1,Battery*1
Specifikacijos
| Category Code | MPO |
|---|---|
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.265 |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Model | DT665G-8WNBE02 |
| Product model code | 2.4 Ghz |
| Memory (RAM) | 8GB |
| Built-in storage | 128 GB |
| Wireless connections | Bluetooth/NFC/WiFi |
| Screen size | 6.4" |
| Touchscreen | Yes |
| Colour | Black |
| Operating System | Android |
| NFC | Yes |
| Included Accessories | Power Adapter*1, USBCable*1,Battery*1 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.001563 cubm |
| Product Net Weight | 0.7 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.55 kg |
