Additional nozzle
Hard floor nozzle,Furniture nozzle 110mm,SuperTurbo brush
The new Philips PowerPro Compact vacuum cleaner delivers high cleaning results, thanks to PowerCyclone and TriActive nozzle technology. The dust container is designed for a hygienic emptying. Allergy filter captures >99.90% of fine dust.
Remarkable cleaning results
- PowerCyclone 5 technology separates dust and air in one go
- The TriActive nozzle applies 3 cleaning actions in one go
- A-class performance on hard floors
- Turbo Brush nozzle removes 25% more hairs and dust
Effortless cleaning
- Advanced dust container design for hygienic emptying
- Soft brush integrated into handle, always ready to use
- ActiveLock couplings to easily adjust to each cleaning task
- Large rubber wheels for better motion control
Clean air filter system
- Allergy filter captures more than 99.90% of fine dust.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?scy=NL&slg=EN&ctn=FC9334/09 |
|---|---|
| Category Code | VCL |
| Unit Box Height | 0.355 |
| Unit Box Length | 0.51 |
| Unit Box Width | 0.325 |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Annual energy consumption | 25 kWh |
| Input power (IEC) | 750 W |
| Maximum input power | 900 W |
| Cleaning type | Dry |
| Dust capacity | 1.5 L |
| Dust container type | Bagless |
| Housing material | Plastic |
| Rotary wheel | Yes |
| Tube coupling | ActiveLock |
| Tube material | Metal |
| Tube parts quantity | 2 |
| Tube type | Telescopic |
| Type | Cylinder vacuum |
| Wheels material | Rubber |
| Airflow | 27.8 l/s |
| Cleaning surfaces | Carpet/Hard floor |
| Dirt separating method | Cyclonic |
| Efficiency | 99.9 % |
| HEPA class | HEPA 13 |
| Motor protection filter | Yes |
| Noise level | 76 dB |
| Operating radius | 9 m |
| Proper use | Home |
| Vacuum | 16.8 kPa |
| Vacuum air filtering | HEPA |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Washable filter | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Cord length | 6 m |
| Handgrip accessory storage | Yes |
| Handles quantity | 1 |
| Park/storage assist | Yes |
| Depth | 410 mm |
| Height | 250 mm |
| Package depth | 360 mm |
| Package height | 490 mm |
| Package weight | 8180 g |
| Package width | 300 mm |
| Weight | 4800 g |
| Width | 275 mm |
| Crevice tool | Yes |
| Manual | Yes |
| Special nozzle | TriActive nozzle |
| User manual recycled paper | Yes |
| Accessories included | Crevice tool, Integrated brush |
| Cable length | 6 m |
| Dangerous goods | No |
| Filter model | Relevant filter variant FC8010/02 |
| Maximum power | 900 W |
| Packaging content | > 90% recycled materials |
| Standard nozzle | TriActive nozzle |
| Country of origin | China |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.05884 cubm |
| Unit Calculated Weight | 8.47 kg |














