- 40Gbps Data Transfer
- Aluminum Alloy Shell
- Nylon Braided Cable
- 8K@60Hz Screen Mirroring
- 240W Maximum Charging Power
Vention Cotton Braided USB 4.0 Type-C Male to Type-C Male 5A Cable 1M Aluminum Alloy Type. Cable length: 1 m. Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, USB version: USB4 Gen 3x2, Maximum data transfer rate: 40 Gbit/s, Connector contacts plating: Nickel, Product colour: Black, Blue
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/cotton-braided-usb-4-0-c-male-to-c-male-5a-cable |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.135 |
| Unit Box Length | 0.01 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Cable diameter | 4.8 mm |
| Cable length | 1 m |
| AWG wire size | 32 |
| Cable jacket material | Cotton,Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable jacket type | Braided |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Tinned copper |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Fast charging | Yes |
| Maximum data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Product colour | Black,Blue |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 240 W |
| USB version | USB4 Gen 3x2 |
| Output current (max) | 5 A |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | TAVHF |
| Model name | Cotton Braided USB 4.0 Type-C Male to Type-C Male 5A Cable 1M Aluminum Alloy Type |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000135 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.064 kg |






