Vention TRS. Cable length: 2 m. Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, USB version: USB 2.0, Maximum data transfer rate: 0.48 Gbit/s, Product colour: Blue, Magnetically shielded
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/usb-2-0-type-c-male-to-type-c-male-3a-cable-1m-black-aluminum-alloy-type?_pos=1&_psq=TRDBF&_ss=e&_v=1.0&variant=45968515137702 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.17 |
| Unit Box Length | 0.02 |
| Unit Box Width | 0.08 |
| Cable diameter | 3.8 mm |
| Cable length | 2 m |
| AWG wire size | 30/21 |
| Cable jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE),Nylon |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Tinned copper |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Fast charging | Yes |
| Magnetically shielded | Yes |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Blue |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| USB version | USB 2.0 |
| Output current (max) | 3 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | TRDSH |
| Model name | TRS |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000272 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.07 kg |






























