Vention USB 2.0 A Male to C Male 3A Cable.
3A Maximum Output
Soft and Durable
480Mbps Data Transfer
| Vendor Homepage | ventiontech.com/products/cth?_pos=1&_psq=CTHBC&_ss=e&_v=1.0&variant=45985261715622 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.155 |
| Unit Box Length | 0.01 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Model | CTHBC |
| USB/Lightning cable type | USB to USB-C |
| Product Type | Cable |
| Cable length | 0.25m |
| Connectors | USB 2.0 A Male to C Male 3A |
| Data transmission speed | 480 Mbps |
| Colour | Black |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000155 cubm |
| Product Net Weight | 0.015 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.02 kg |

















