Vention Car Phone Mount
- Triangular Point Fixation
- One-Handed Operation
- Gravity-Linked Support Arm Clamp
| Vendor Homepage | ventiontech.com/products/auto-clamping-car-phone-mount-with-duckbill-clip-black-disc-type?srsltid=AfmBOopx7MiOUfGsU2IQtfParpZeCdy_0YbtmZ-RBPSxuDat1oHY9aHl |
|---|---|
| Category Code | MHC |
| Unit Box Height | 0.19 |
| Unit Box Length | 0.055 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Model | KCGB0 |
| Phone accessory type | Car holder |
| Colour | Black |
| Dimensions | 83.5x73x112.1mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001045 cubm |
| Product Net Weight | 0.1 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.09 kg |


