Vention Flat Cat6 UTP Ethernet Patch Cable.
Elevate your networking experience with the Vention Cat 6 Ultra Flat Ethernet Cable. Designed with leading-edge technology and built for superior performance, this cable ensures seamless connectivity, whether for professional use or everyday applications.
| Vendor Homepage | ventiontech.com |
|---|---|
| Category Code | CBL |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.22 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Product Type | Cable |
| Cable category | CAT 6 |
| Cable shielding | U-UTP |
| Cable length | 3m |
| Colour | Black |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00033 cubm |
| Product Net Weight | 0.06 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.07 kg |
