USB External Sound Card USB to 3.5mm Audio Adapter USB to Earphone Microphone for Macbook Computer Laptop PS4 Sound Card
Vention USB 2.0 External Stereo Sound Adapter with Volume Control 0.15M Black ABS Type. Audio quality: 16 bit, Frequency range: 44100 - 48000 Hz. Host interface: USB, Headphone connectivity: 3.5 mm. Control type: Buttons, Number of buttons: 2 buttons, Cable length: 0.15 m. Volume control: Rotary. Country of origin: China
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/usb-external-sound-card-usb-to-3-5mm-audio-adapter-usb-to-earphone-microphone-for-macbook-computer-laptop-ps4-sound-card?_pos=1&_psq=CDR&_ss=e&_v=1.0 |
|---|---|
| Category Code | SOU |
| Unit Box Height | 0.17 |
| Unit Box Length | 0.03 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone outputs | 1 |
| Host interface | USB |
| Line-in | Yes |
| Line-out | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Audio quality | 16 bit |
| Frequency range | 44100 - 48000 Hz |
| Internal | Yes |
| Cable length | 0.15 m |
| Certification | CE |
| Chipset | SSS1629A5 |
| Compatibility | Macbook, PS4 |
| Control type | Buttons |
| LED indicators | Yes |
| Number of buttons | 2 buttons |
| Product colour | Black |
| USB powered | Yes |
| Volume control | Rotary |
| Country of origin | China |
| Model | CDRBB |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000459 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.08 kg |


















