Western Digital Red Plus WD120EFGX. HDD capacity: 12 TB, HDD speed: 7200 RPM, Storage drive buffer size: 512 MB, HDD size: 3.5", Interface: Serial ATA III
Specifikacijos
|---|---|
| Category Code | HDS |
| Unit Box Height | 0.145 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Unit Box Width | 0.025 |
| Component for | NAS |
| HDD average transfer rate | 260 MB/s |
| HDD capacity | 12000 GB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | Serial ATA III |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| Type | HDD |
| Workload rate limit | 180 TB/year |
| Operating voltage | 12 V |
| Power consumption (idle) | 6.1 W |
| Power consumption (read) | 8.8 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (write) | 8.8 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Height | 26.1 mm |
| Weight | 750 g |
| Width | 101.6 mm |