8MP WizColor Outdoor Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera
The Compact Outdoor PT Camera functions optimally, offering stunning ultra-clear 4K resolution. In low-light conditions, it leverages WizColor technology to deliver crisp and vibrant images comparable to those captured in daylight without the need for additional lighting. Featuring advanced auto-tracking and preset patrol functions, it accurately detects humam and vehicles while minimizing false alarms. In the event of an intrusion, the camera activates sound and light alarms and promptly relays vital information to the mobile client, ensuring you stay informed no matter where you are.
Resolution: 8MP 3840 × 2160
Illumination Distance: 30 m (warm white)
Focal Length/ Field of View: 3.6 mm fixed / 82.9°
Tripwire; Intrusion, Human detection, Vehicle Detection, Auto Tracking Lite, Light Warning, Sound Warning, Built-in MIC, Built-in Speaker
Micro SD card support, H.265, IP66
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Network-Cameras/Wireless-Series/NEW-Channel/Outdoor-Camera/Picoo-Series/P8F-PV |
|---|---|
| Category Code | NCI |
| CnCode | 85258900 |
| Unit Box Height | 0.2 |
| Unit Box Length | 0.18 |
| Unit Box Width | 0.152 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Day/night mode | Yes |
| Form factor | Dome |
| Camera shutter speed | 1 s–1/100,000 s s |
| Camera shutter type | Electronic |
| Number of effective pixels (H x V) | 3840 (H) × 2160 (V) pixels |
| Optical sensor size | 1/1.8" " |
| Sensor type | CMOS |
| Fixed focal length | 3.6 mm |
| Maximum aperture number | 1 |
| LED type | White |
| Night vision | Yes |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Total megapixels | 8 MP |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection/Vehicle detection |
| Model | P8F-PV-0360B-PRO |
| Model name | 8MP WizColor Outdoor Wi-Fi Pan & Tilt Network Camera |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 12 |
| Unit Calculated Volume | 0.006224 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.08 kg |



