4MP WizColor Active Deterrence WizSense Network PT Camera
> 1/1.8" 4Megapixel CMOS.
> WizColor Technology.
> Max. 25/30 fps@4MP.
> H.265 Encoding.
> SMD 3.0.
> Perimeter Protection.
> Two-way Talk.
> Auto Tracking Lite.
> Tour.
> IP66 Protection.
> Focal Length 3.6 mm
> Field of View 97°
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.dahuasecurity.com/products/All-Products/PT-Cameras/IP-PT-2-Series/Single-Lens/IPC-PT2449C1-S-PV-PRO |
|---|---|
| Category Code | FNC |
| Unit Box Height | 0.2 |
| Unit Box Length | 0.18 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Form factor | Dome |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Camera shutter speed | 1–1/100,000 s s |
| Field of view (FOV) angle | 97 ° |
| Effective sensor resolution | 4 pixels |
| Optical sensor size | 1/1.8" " |
| Sensor type | CMOS |
| Fixed focal length | 3.6 mm |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Built-in microphone | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC output voltage | 12 |
| Power consumption (max) | 9.5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | –30 °C to +55 °C °C |
| Diameter | 129.3 mm |
| Height | 153.5 mm |
| Model | IPC-PT2449C1-S-PV-PRO |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 12 |
| Unit Calculated Volume | 0.006543 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.07 kg |
