Launched by Dahua Technology, WizSense is a series of AI products and solutions that adopt independent AI chip and deep learning algorithm.
It focuses on human and vehicle with high accuracy, enabling users to fast act on defined targets. Based on Dahua's advanced technologies, WizSense provides intelligent, simple and inclusive products and
solutions.
- 1/2.8" 4Megapixel CMOS
- 4x optical zoom
- Starlight technology
- Max. 25/30 fps@4MP
- IR distance up to 20 m
- Perimeter protection
- Face detection
- SMD 3.0
- Built-in Mic
- IP66; IK08
Dahua Technology SD1A404DB-GNY-W. Type: IP security camera, Placement supported: Indoor & outdoor, Connectivity technology: Wired & Wireless. Mounting type: Ceiling, Product colour: White, Form factor: Bulb. Sensor type: CMOS. Maximum resolution: 2560 x 1440 pixels, Total megapixels: 4 MP. Power source type: DC
Specifikacijos
| Quantity | 1 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/PT-Cameras/IP-PT-3-Series/SD1/SD1A404DB-GNY-W |
| Category Code | FNC |
| Unit Box Height | 0.14 |
| Unit Box Length | 0.155 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| Form factor | Bulb |
| Mounting type | Ceiling |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Type | IP security camera |
| Sensor type | CMOS |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Total megapixels | 4 MP |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Power source type | DC |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Depth | 128 mm |
| Height | 65.7 mm |
| Weight | 500 g |
| Width | 128 mm |
| Package weight | 700 g |
| Number of cameras | 1 |
| Model | SD1A404DB-GNY-W |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.003364 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.76 kg |



