5MP Fixed-focal Wi-Fi Turret Network Camera
Driven by industry-leading technology, Dahua Wireless Series network cameras are highly precise and easy to install, producing high-quality images. They have strong wireless connection capabilities and do not require network cables, eliminating the need for a professional construction team. This series of cost-effective cameras supports local storage and is dustproof and waterproof. It is ideal for small and medium-sized scenes such as retail stores, homes, and other small and medium-sized enterprises.
Focal Length: 2.8 mm; Field of View: 108°
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Network-Cameras/Wireless-Series/CCTV-Channel/Indoor-Camera/Turret-Series/IPC-HDW1539DA-SAW-IL |
|---|---|
| Category Code | FNC |
| Unit Box Height | 0.145 |
| Unit Box Length | 0.142 |
| Unit Box Width | 0.123 |
| Form factor | Eyeball |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Type | IP security camera |
| Lens viewing angle, diagonal | 129 ° |
| Lens viewing angle, horizontal | 108 ° |
| Lens viewing angle, vertical | 57 ° |
| Minimum illumination | 0.0007 lx |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Sensor type | CMOS |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| B/W night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Maximum resolution | 2880×1620 pixels |
| Total megapixels | 5 MP |
| Video compression formats | H.264/H.264B/H.265/M-JPEG |
| Built-in microphone | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC output voltage | 12 |
| Power source type | DC |
| Operating temperature (T-T) | –40 °C to +60 °C °C |
| Diameter | 109.9 mm |
| Height | 102.2 mm |
| Weight | 320 g |
| Model | HDW1539DA-SAW-IL-0280B |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.003024 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.65 kg |


