3+3MP WizColor Hybrid-zoom PT 4G Solar Power Network Camera
> Displays videos in two channels at the same time
> 1/2.8" 3Megapixel CMOS
> WizColor technology
> 6x hybrid zoom
> Two-way talk
> SMD3.0
> Siren and Light Active Deterrence
> Auto Tracking Lite
> Supports AOV mode
> 4G Connection
> Built-in 65Wh high-capacity ternary lithium battery, 8 W solar panel
> Supports Type-C power supply QC2.0
> Supports manual adjustment of fixed lens (Vertical: -7° to 20°)
> IP66
Focal Length: Fixed Lens: 2.8 mm; PT Lens: 3.6 mm; 8.4 mm;
Field of View: Fixed Lens: 93.5°; PT Lens: 3.6 mm: 81.5°; 8.4 mm: 15.1°
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Network-Cameras/Wireless-Series/CCTV-Channel/4G-Camera/Battery-Powered-Cameras/IPC-PTS2649C-3E3Z-4GB20 |
|---|---|
| Category Code | NCI |
| Unit Box Height | 0.22 |
| Unit Box Length | 0.32 |
| Unit Box Width | 0.28 |
| Built-in light | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Placement supported | Outdoor |
| PTZ control | Yes |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Product colour | White |
| Number of effective pixels (H x V) | 2304 (H) × 1296 (V) pixels |
| Number of sensors | 2 |
| Progressive scan | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| 3D NR (Noise Reduction) | Yes |
| Gain control type | Auto |
| Total megapixels | 3 MP |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection/Vehicle detection |
| Motion sensor | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source type | Battery,DC |
| Rechargeable battery | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | ≤95% % |
| Operating temperature (T-T) | –20 °C to +60 °C °C |
| Depth | 130 mm |
| Height | 215 mm |
| Weight | 1800 g |
| Width | 223.2 mm |
| Audio input | 1 |
| Audio output | 1 |
| Model | PTS2649C-3E3Z-4GB20-PRO |
| Model name | 3+3MP WizColor Hybrid-zoom PT 4G Solar Power Network Camera |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01971 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.41 kg |

